518

Android System Info

Minik bir yazılım ile Android cihazlarınızdaki tüm özellikleri görebilir, cihazın nasıl çalıştığına dair kontrolleri yapabilirsiniz. Bilgisayarlarımızda bu tip yazılımların pek çok örneği var. En basiti Everest adlı yazılım.
İncelediğimiz Android System Info, pek çok inceleme telefonunda kullandığım, minik bir yazılım.
Program 5 ana işlemi yerine getiriyor. Dashboard adlı kısımda, genel durum bilgileri yer alıyor. Şarj bilgisi, dahili depolamada kullanılan alan, SD kart, RAM kullanımı, cihazın ne kadar süredir açık olduğu, bağlantı türü ve IP adresi gibi bilgileri görebiliyoruz.

Android System Info adlı yazılımın esas içeriğinin olduğu sekme ise soldan ikinci olan System sekmesi. System alanından pek çok ünite ile ilgili geniş ve detaylı bilgileri alabiliyorsunuz.
Örneğin kullanılan işlemcinin komut seti, en çok hangi frekanslarda çalışıyor, hızı nedir gibi bilgiler alabiliyorsunuz. Samsung Galaxy S3’de %52.24 ile 200 MHz hız en çok kullanılan frekansmış mesela.

Android System Info adlı yazılım, Google Play Store’da 4.6 oy oranını almayı başarıyor. Kullanıcıların çoğunluğunun sevdiği uygulama, 332 KB boyutu ile oldukça kaynak dostu.
Android System Info’yu buradan ücretsiz olarak Google Play Store’dan indirebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

518
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir