511

aScreenshot

imdb-logo

Bilindiği üzere bazı Android telefonlarda ekran görüntüsü almak mümkün değil. Hâl böyle olunca da Root edilmiş telefonlar için Play Store’dan indirilebilen bazı uygulamalar kullanmak gerekiyor. Root, deneyimsiz kullanıcılar için riskli bir işlemdir. Ancak bazı uygulamar yüksek sistem izinleri istedikleri için Root’a ihtiyaç duyarlar. İnternette Android cihazları root etmenin bir çok yolu görsel anlatımlarla mevcutç Sorumluluğu kendi üzerinize alarak bu işlemi yapmanız durumunda aScreenshot’ı kullanabileceksiniz. Root edilmemiş telefonlarda ekran görüntüsü kaydedebilen uygulama neredeyse yok.

aScreenshot, esasında oldukça basit bir yazılım. Görmüş olduğunuz bu menüden başka bir ayarı bulunmuyor. Trigger modu altında ekran görüntüsünün nasıl alınacağı seçiliyor. Belirli bir zaman sonra, telefonu sallayarak ya da arama butonuna uzun basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.
Zamanlı ekran görüntüsü almak isterseniz, zamanını belirleyebilir, telefonu sallayarak ekran görüntüsü alacaksanız da hassasiyetini belirleyebilirsiniz.
Diğer ayarlar ise, fotoğrafları döndürmek ve renkleri ters çevirmek, resimin kaydedileceği yeri seçmek, fotoğraf uzantısı ve kalitesini ayarlamak. Tüm bunlar bir ekran görüntüsü alma uygulaması için yeterli ayarlar. Eğer telefonunuzda ekran görüntüsü almak istiyorsanız kullanabileceğiniz başarılı uygulamalardan biri de şüphesiz ki aScreenshot.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

511
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir