508

Computer

imdb-logo

Computer adlı bu uygulama görselliği ile dikkat çekse de özellikleri ile parmak ısırtyor. Uygulamaya yakından bakıyoruz. Computer, 2.4 Megabyte boyutunda. Google Play Store ortalaması 4.4 olan yapım, Android 2.2 ve üzerinde çalışıyor. 500.000+ indirme sayısına ulaşan Computer, araçlar kategorisinde bulunuyor.

Telefonunuzu yan çevirdiğinizde uygulama geniş ekran konumuna geçtiği için daha gerçekçi bir Windows deneyimi yaşatıyor. Görünüme değinecek olursak, Windows’daki yerleşim burada da mevcut. Adres çubuğundan görev çubuğuna kadar her yere bir fonksyon atanmış.
Adres çubuğuna gitmek istediğiniz konumu yazabilirsiniz. Bu sayede SD card ya da yerel disklerden tutun istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Soldaki geri ikonu ile geri çıkabilir, sağdaki yenileme ikonu ile yenileyebilirsiniz. Sağdaki arama çubuğu ile de arama yapmak mümkün.
Adres çubuğunun altındaki araç çubuğundan da yeni klasör açmak, kes-kopyala-yapıştır yapmak, silmek, çoklu seçim yapmak ya da görünüm biçimlerini değiştirmek gibi bir çok tipik Windows özelliklerini kullanabilirsiniz.
Alttaki görev çubuğu ile de çalışan uygulamaları görebilir, üstlerine basılı tutarak uygulamaları sonlandırabilirsiniz. Artı ikonu ile yeni görev ekleyebilirsiniz.
Dosyalar kısmı ise, diğer dosya yöneticileri hatta Android’in standart dosya yöneticisi ile aynı mantıkta çalışıyor. Ancak görsel olarak Windows’a benzemesi sebebiyle daha hoş duruyor. Telefonun ram miktarı, yerel ve harici diskleri Mekanik harddisk ikonu ile gösterilip doluluk oranları da çubuklar ile gösteriliyor.

Computer, aynı zamanda bir çok farklı dosyaları açabiliyor. Popüler görüntü dosyaları Jpg, Png, Gif, Bmp gibi uzantıların yanında, Tga, Tif ve Dds gibi uzantıları da açıyor. Müzik dosyalarından Mp3, Vaw gibi popüler uzantıları da sorunsuz açan yazılım, video olarak Mkv, Wmv, Mp4 ve Avi gibi dosyaları açıyor.
Computer’ın Google Play Store’daki sayfasında 3D yani üç boyutlu dosyaları da açabildiği yazıyor ancak bunu test etmedik. Görüldüğü üzere Computer uygulaması dosya açma konusunda çok başarılı.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

508
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir