522

CyanogenMod Installer

imdb-logo

Başta CyanogenMod olmak üzere Android cihazlarına özel ROM’lar yüklemek isteyen kullanıcıların en çok muzdarip oldukları konulardan biri olan yükleme işlemi, her geçen gün kolaylaşmaya devam ediyor.

Firmaların hem geç çıkardıkları yazılımlar, hem de pek çok ek yazılımla beraber Android işletim sistemini daha hantal bir yapıya büründürüyor. Ortalama 200 MB boyutundaki ROM’larla sadece gerekli dosyaları ve saf Android’in gücünü bizlere sunan CyanogenMod, ayrıca güncelleme gelmeyecen cihazlara da güncelleme umudu olmayı sürdürüyor.

Dünyadaki onlarca Android cihaza yüklenebilecen CyanogenMod sürümlerini, artık cihazınıza kurmak daha kolay. Cyanogen ekibinin bugün Google Play Store’a yüklediği CyanogenMod Installer / Yükleyici uygulaması sayesinde, cihazınız için çıkan ROM’ları indirebiliyorsunuz.

Sadece 118 Kb büyüklüğündeki uygulama, bilgisayara indirilen bir uygulamayla beraber senkronize şekilde çalışıyor. Aradaki senkronizasyonu ise PC ile telefon arasındaki USB kablosuyla sağlıyoruz.

Google Play Store’daki uygulamasını buradan indirebileceğiniz CyanogenMod Installer, çok kolay bir şekilde sizleri yönlendiriyor. Cihazınızın kablosunu bilgisayarla bağladıktan sonra da, buradaki linkte yer alan uygulamayı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. .Daha sonra cihazınız için CyanogenMod sürümü çıkmışsa, suya sabuna dokunmadan telefonunuza CyanogenMod sistemi kuruluyor.

Yükleme işlemleri cihazdan cihaza değişiyor olsa da, genellikle bootloader’i kilitli olan cihazlarda, kurulum garantisi henüz yok diyebiliriz. Yeni bir uygulama olduğunda kullanıcılardan gelen geri bildirimler daha net ortaya çıkacak. Fakat kurulum sırasında karşılaşacağınız bir gerçek ise, verilerin sıfırlanacağı. Yedek almayı unutmayın.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

522
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir