528

iphone

Akıllı telefon sektörü ne kadar gelişirse gelişsin baş belası şarj ömrü sıkıntısı hep bizimle birlikte olacak gibi gözüküyor. iPhone 6 vee iPhone 6 Plus’la birlikte bu sorunun çözümü az da olsa yakalandı; ancak o telefonlar için çıkan uygulamalardan sonra onlarda da sorunlar baş gösterecektir. Özellikle iPhone kullanıcılarının bir gün bile dayandıramadıkları batarya ömürlerinin hemen bitmesinin en büyük nedeni kullandığınız yüksek işlemci kullanımı yapan bir uygulama ve bu uygulamayı bulup ya silmeniz, ya da aktif tutmamanız gerekiyor. Biz e sizlere iPhone’un bataryasını tüketen o uygulamayı bulabileceğiniz bir yol aktaracağız buradan.

Kullanım bilgilerinizi belirli kısıtlar çerçevesinde toplayarak, diğer Normal kullanıcılarının verileriyle karşılaştıran servis, en çok pil tüketen uygulamaları böylelikle tespit ediyor. İkinci adımda ise, bu uygulamanın daha az pil ömrü tüketmesi için yapılması gerekenler öneri halinde kullanıcıya sunuluyor.

1,99 TL fiyatla App Store üzerinden indirilebilen uygulama, iOS kullanıcılarına daha bilinçli bir kullanım için gerekli tüyoları vermesiyle standart pil ölçüm araçlarından ayrılıyor. Normal: Battery Analytics uygulamasını indirmek için tıklayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

528
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir