530

Sony Xperia Z2a

Bundan bir süre önce global pazarda satışa sunulan Sony Xperia Z2’nin şimdi bir düşük modeli daha satışa sunuluyor. Geçtiğimiz günlerde Tayvan’da satışa sunulan telefon Z2’yle neredeyse aynı tasarım ve teknik özelliklere sahip, sadece birkaç özellikle ondan ayrılıyor. Yeni nesil telefonun ön kamerası daha düşük bir kaliteye sahipken, kenarlarda bulunan metal grup da bu telefonda yok. Ayrıca telefonun hem bataryası hem de ekranı Z2’ye göre daha küçük. Önde VGA kamera kullanan Sony Xperia Z2a fiyatı açıklanırken bataryasının da 3 bin mAh olduğunu belirtelim.

Özellikleri
Dört özelliğin haricinde şimdilik belirlenen başka bir fark bulunmuyor. Android KitKat’la gelen Sony Xperia Z2a; LED flaşlı 20,7 megapiksellik Exmor RS kameraya sahip. Ön kamerası da Xperia Z2’deki gibi konumlanmış durumda. Cihazda 3GB RAM, Adreno 330 GPU ile birlikte Snapdragon 801, 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. 1 metreye kadar suya dayanıklılık da Xperia Z2a’daki özelliklerden (IP58 sertifikasına sahip).

Fiyatı
LTE, WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 cihazdaki öne çıkan diğer özellikler. Siyah, beyaz ve turkuaz olmak üzere üç renkle gelecek modelin ABD fiyatı da açıklandı. Sony Xperia Z2a fiyatı 632 dolar. Türkiye pazarına ne zaman ve Xperia Z2’ye göre ne kadar fiyat avantajı ile geleceği ise henüz bilinmiyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

530
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir