541

Nokia Lumia

Lumia serisiyle birlikte telefon piyasasında tekrar yükselişe geçmeyi başarmış olan Nokia, bu bölümünü Microsoft’a satmıştı. Geride kalan dönemde Lumia sektöre birçok yenilik katarken bunlar en çok kamera üzerindeki gelişmeler oldu. Hem hesaplı hem de oldukça güçlü olan yeni nesil Lumia akıllı telefonlar, Lumia Denim güncellemesinin de gelmesinin ardından artık daha bir vazgeçilmez hal aldı.

Lumia 830: Hesaplı bir amiral gemisi

Lumia 830, Lumia serisinin ve Microsoft servislerinin en iyi özelliklerini bünyesinde sunarken, cep dostu tasarımı ve fiyatıyla öne çıkıyor.

Lumia 830, Rich Recording teknolojisinin yanı sıra Lumia telefonlarda bulunan gelmiş geçmiş en ince optik görüntü sabitleme sistemi ve ZEISS lense sahip 10 megapiksel PureView kamerasıyla hem gece hem gündüz yüksek kaliteli görüntü sağlıyor.

Microsoft Office Mobil programları yüklü halde satışa sunulan cihaz, Windows Phone 8.1’in Lumia Denim güncellemesine sahip son versiyonuyla birlikte geliyor. Ayrıca OneDrive ile 15 GB ücretsiz depolama alanı sayesinde içeriklerinizi kolaylıkla senkronize etmenize ve paylaşmanıza olanak tanıyor.

İnce ve hafif alüminyum gövdesi ve polikarbonat tasarımının yanı sıra tüm amiral gemisi Lumia telefonlarda bulunan kablosuz şarj özelliğine de sahip.


Lumia 730 ve Lumia 735: Skype görüşmeleri ve selfie çekmek için ideal

Geniş açılı önden çekim yapabilen kameraları ve cepte taşımaya uygun ince stiliyle Lumia 730 ve Lumia 735 daha çok fotoğraf çekmeye ve paylaşmaya olanak tanıyor.

Önden çekim yapabilen geniş açılı 5 megapiksel kamerası Skype’da görüntülü konuşmayı, çevrenizdekileri paylaşmayı ve görüşmelerinize ailenizden ve arkadaşlarınızdan daha fazla sayıda kişiyi katmayı oldukça kolaylaştırıyor.

Her iki cihaz da arkadaşlarınızla ve ailenizle ister cep telefonlarından ister sabit telefonlardan uluslararası görüşme yapmayı hiç olmadığı kadar zevkli hale getiriyor.

Ayrıca sesli görüşmelerden tek dokunuşla Skype video görüşmesine geçebilmeyi sağlayan entegre özelliğiyle nerede olursanız olun, gün içinde yaşadıklarınızı her an her yerden sevdiklerinize aktarabileceksiniz.

Eylül ayında görücüye çıkan, son çeyrekte Türkiye’de de satış sunulacak olan Lumia 730 ve Lumia 735, 2220 mAh batarya, 8 GB dahili depolama alanı ve 15 GB ücretsiz OneDrive depolama alanı da sunuyor. Lumia 735 ayrıca LTE/4G ve kablosuz şarjı destekliyor.


Lumia akıllı telefonları tamamlayan yeni aksesuarlar

Microsoft Cihazlar grubu, yeni telefonlarla birlikte yenilikçi Lumia aksesuar serisinden iki yeni ürünü daha tanıttı.

İkinci nesil Kablosuz Şarj Tablası DT-903 telefon şarj etmenin en kolay yöntemi olan kablosuz şarjı, şarj azaldığında verdiği uyarı ve parlayan uyarı ışığıyla daha da akıllı hale getiriyor.

HDMI destekli tüm ekranlara Lumia telefonlarla ekran paylaşımı özelliğini kazandırarak ekran paylaşımını mümkün hale getiren Microsoft HD-10 tüm içerikleri kolaylıkla ve içerik kısıtlaması olmadan, akıllı telefondan HDMI özellikli bir ekrana yönlendirmeye olanak tanıyor. Böylece arkadaşlar ve aile ile anıları tazelemenin yanı sıra iş için hazırlanan sunumları paylaşmayı da kolaylaştırıyor.


Lumia Denim güncellemesiyle Lumia serisi her geçen gün gelişmeye devam ediyor

Lumia Denim, Lumia akıllı telefonlar için Windows Phone 8.1 güncellemesini sunduğu özel deneyimlerle bir araya getiriyor. Lumia Denim ayrıca, kameranın daha hızlı ve sezgisel çalışmasını sağlayan benzersiz yenilikler getirmesi sayesinde Microsoft’un görüntüleme alanındaki liderliğini bir kez daha pekiştiriyor. Lumia 930 ve Lumia 1520 telefonlara Lumia Denim güncellemesiyle birlikte gelen Lumia Camera ile tüm bunlar mümkün:

Hız. Lumia Camera ve kameraya hızlı geçiş özelliği sayesinde hiçbir anı kaçırmayın ve görüntüleri inanılmaz hızlı yakalayın. Milisaniyeler içinde çok sayıda fotoğraf çekin.

HD görüntü.
Moment Capture özelliğiyle, uygulama içerisindeki kamera düğmesine uzun basıldığında 4K kalitesinde saniyede 24 kare video çekimi otomatik olarak başlıyor. Her kare 8.3 megapiksel kadar yüksek görüntü kalitesine sahip ve çekilen videoların her karesini durdurup fotoğraf olarak kaydetmeye olanak tanıyor.

Duyusallık.
Otomatik HDR ve Dinamik Flaş gibi özelliklerle fotoğraf çekmeyi kolaylaştıram Rich Capture özelliği sayesinde her zaman en iyi kareleri yakalayın. Rich Capture ile kamera ayarlarını değiştirmek için beklemenize gerek yok. Önce fotoğrafı çekebilir, en iyi görüntüyü daha sonra seçebilirsiniz.

Kalite. En yeni nesil görüntüleme algoritmaları sayesinde akıllı telefonunuzla loş ortamlarda bile yüksek kaliteli görüntüler elde edin.

Lumia Camera güncellemesi öncelikle Lumia 930 ve Lumia 1520 cihazlarıyla birlikte sunulacak. Ardından 2014’ün son çeyreğinde Lumia 830 için güncelleme indirilebilecek. Lumia Denim güncellemesi diğer tüm Lumia Windows Phone 8 akıllı telefonlara üçüncü taraf ortakların testleri ve onaylarından sonra indirilebilecek.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

541
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir