517

One Touch Drawing

imdb-logo

Tek dokunuşla herşeyi çizin sloganını kullanan One Touch Drawing, basit ancak zeka gerektiren yapısı ile dikkat çekiyor. Bu ilginç oyuna bir göz atalım. One Touch Drawing, 2.4 Megabyte boyutunda. Google Play Store’da 4.5 puana sahip yapım, Android 2.2 ve üstünde çalışıyor.

Kuralları basit olan yapımda, bir çizgiyi iki kez geçmemeniz en temel kural. Bu hatayı yaparsanız, bütün ilerlemeniz sıfırlanıyor. Verilen şekillerin en doğru noktasını bulup birer kez geçerek bütün şeklini yeniden çizmelisiniz. İlk bir kaç bölüm her oyunda olduğu gibi kolay olsa da sonra zorlaşmaya başlıyor.

Oyun iki mod içeriyor. Normal ve hayatta kalma. Normal modda mavi ve yeşil adlı iki ayrı dünya bulunuyor. Bu dünyalar aslında oyunun -diğer oyunlarda hikaye denilen- uzun kısmı diyebiliriz. Diğer mod Survival yani Türkçesi ile hayatta kalma modunda ise bir hata oyunun bitmesine neden oluyor. İsterseniz 20 bölüm geçin yapacağınız bir hata sizi en başa itiyor.

Herhangi bir müzik içermeyen yapım, ses konusunda da vasat. Grafikler de daha canlı ve renkli olabilirdi. Bu saydığım etmenler az olunca oyun biraz sade kalıyor. Oynanış konusunda son derece başarılı olsa da, görsel ve işitsel öğelerin azlığı biraz puan kırmamıza neden oluyor. Yine de One Touch Drawing, zeka oyunları sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

517
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir