504

tvyo

imdb-logo

Samsung Galaxy Note 2, Galaxy S3, Lg Optimus Vu gibi büyük ekranlı telefonların, bunun yanı sıra tabletlerin, ucuzlayan internet paketlerinin ve kolay bulunan kablosuz ağların en büyük getirilerinden birisi de film ve televizyon izleyebilme alışkanlığımız.
Herşeye mobilite açısından baktığımız bu dönemlerde akıllı telefon ve tabletlerde film, dizi ve canlı televizyon izlemek ayrı bir keyif. Bugün sizlere tanıtacağımız tvyo ise sadece Doğuş Yayın Grubu bünyesindeki kanalları takip edebileceğiniz bir uygulama. tvyo, 8.0 Megabyte boyutunda. Android 2.2 ve üzerinde çalışan uygulama, 100.000+ kez indirilmiş. Medya ve Video kategorisindeki bu yapımı kablosuz ağ üzerinden kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Uygulamalarda en önemli unsurlardan birisi de arayüzdür. tvyo sade ve mavi tonlarda arayüzü ile etkileyici bir kullanım deneyimi sunuyor. Ana ekranda Anasayfa, Kanallar, Kategoriler, Kumandam ve Ayarlar ikonları bulunuyor. Anasayfada Doğuş Yayın Grubu bünyesindeki kanalların ve TRT’nin öne çıkan yapımları bulunuyor. Muhteşem Yüzyıl, Game of Thrones, The Newsroom, İşler Güçler ve Behzat Ç. gibi popüler yapımlara rastlayacaksınız.

Kanallar bölümünde ise CNBC-e, NTV, Star TV, TRT, NTV Spor gibi kanalları ve Yetenek Sizsiniz, O Ses Türkiye, Büyük Dünya tarihi gibi programları bulabiliyorsunuz. Kanalların içinde ise Bunlar kaçmaz, Yeniler ve Canlı İzle bölümleri var.
Adlarından da anlaşılacağı üzere bu bölümler aracılığıyla önerilen programları, yeni yapımları ve canlı yayını takip edebilirsiniz.
Kategorilerde ise Dizi, Spor, Kanallar, Müzik ve Canlı TV gibi seçenekler bulunuyor. Canınız spor izlemek istiyorsa Spor bölümüne girip istediğiniz alt branşı seçebilirsiniz.
Kumandam ile akıllı televizyonunuzu ya da bilgisayarınızı cep telefon ya da tabletinizden kontrol edebilirsiniz. Kullanmak için ilk önce cihazları eşleştirmelsiniz.
Ayarlarım ile de 3G kullanımını kapatıp açabilirsiniz.

Uygulamanın en güzel özelliği ise bizce Canlı TV. Uygulamanın üst sol tarafından bulunan Canlı TV ikonuna dokunduğunuzda Star, Ntv Spor, CNBC-e,NTV,Kral Tv, Kral Pop TV ve E2’den istediğinizi seyredebilirsiniz.
Canlı TV bölümünde yayınlar HD kalitesinde yapılıyor ve 8 megabit hıza sahip ortamlarda yaptığımız denemelerde hiç bir sorun ile karşılaşmadık.
Doğuş Yayın Grubu bünyesindeki kanallar ve TRT’in kalitesi herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bütün bunları canlı izlemenize olanak sağlayan, arşivleri sayesinde programları ve dizileri tekrar izlemenize olanak sağlayan tvyo çok başarılı bir uygulama. Ücretsiz olan bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

504
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir