522

Galaxy Note Edge

Henüz dün tanıtılmış olan Galaxy Note Edge’in tasarımına odaklanarak bizlere ne gibi özellikler ve kolaylıklar sunacağını tahmin edebiliriz. Bu yüzden bu yazımız teknik özelliklerle değil de tasarımsal özellikleri irdelemekle geçecek. Kavisli ve beklenmeyen bir dış tasarıma sahip olan telefonun gayet dikkat çekici olduğunu belirterek başlayalım. Bunun yanı sıra telefonun teknik özelliklerinin de en az orta segmentte olması beklenmekte.

Galaxy Note Edge ile kavisli kenar kullanımı
Samsung, kavisli kenarları neredeyse her uygulama için uyumlu hale getirmiş. Kavisli kenar bildirimlerden mesajlara, uygulama kısa yollarından cetvel gibi özelliklere kadar pek çok özelliği kavisli kenara eklemiş.

Ayrıca Samsung, geliştiriciler için API yayınlanacağını da belirtti. Yani geliştiriciler yakın gelecekte kavisli kenarlar için uygulama geliştirebilecekler.

Kavisli kenar ile kamera
Kavisli kenar, kamera kullanırken tüm ekranı görüntü için kullanabilmenize imkan sağlıyor. Ayarlar ya da çekim butonu gibi normalde ekran üzerinde bulunan butonlar kavisli kenar üzerinde yer alarak kullanımı kolaylaştırıyor.

Kavisli kenar ve oyunlar
Kavisli kenar oyun oynarken bildirim yada mesaj gelmesi durumunda oyunu bölmeden mesajları okumanıza olanak sağlıyor. Tabi mesajları veya bildirimleri okumak için oyunu duraklatma ihtimaliniz yüksek olsa da oyunu kapatıp açmanızı gerektirmemesinin çok iyi olduğu söylenebilir.

Kavisli kenar ve kısayollar
Kavisli kenar sadece bildirimler ve mesajlar için değil, aynı zamanda uygulama kısayolları, kısa ayarlar ve flaş ışığı gibi özellikleri kolaylıkla yönetebilmenizi sağlıyor.

Kavisli kenar ve cetvel
Kavisli kenar, cetvel uygulaması ile basit mesafe ölçümlerinde son derece başarılı kullanım sunuyor.

Sonuç olarak kavisli kenar, akıllı telefon kullanımına yepyeni bir boyut katıyor. Özellikle geliştiriciler için API yayınlanmasıyla çok daha ilginç gelişmelerin yaşanacağı Galaxy Note Edge, IFA 2014’de pek fazla beklenmemesi nedeniyle herkesi şaşırttı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

522
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir